اخبار

مانور ترکیبی امداد و نجات و اطفاء حریق در شرکت صنایع غذایی رضوی برگزار شد

همزمان با هفته پدافند غیرعامل و در راستای مدیریت بحران و تعالی سازمانی، مانور ترکیبی امداد و نجات و اطفاء حریق در شرکت صنایع غذایی رضوی برگزار شد.

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی رضوی در حاشیه برگزاری این مانور در گفت‌وگو با روابط عمومی شرکت اظهار کرد: ارزیابی چگونگی اطلاع‌رسانی به واحدهای امدادرسان، بررسی مسیرها و راه‌های دسترسی موجود، نحوه نجات مصدومان و آموزش کارکنان برای انجام عملیات اطفاء حریق، بررسی میزان آگاهی و مهارت افراد در واکنش به شرایط اضطراری و… از دیگر اهداف برگزاری این مانور به شمار می‌رود.
مجتبی هادیان با اشاره به لزوم آمادگی این شرکت در شرایط بحران گفت: کمیته‌های حفاظت فنی، بهداشت کار و همچنین مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، معمولا یک‌بار در سال علاوه‌بر آموزش‌های ایمنی در برابر آتش‌سوزی، نسبت به برگزاری مانور برای ارزیابی آمادگی تیم واکنش سریع و کارکنان شرکت و نیز هماهنگی با سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد مقدس اقدام می‌کنند.
او ادامه داد: برگزاری مانورهایی از این دست، علاوه‌بر شناخت و بهبود ضعف و کاستی‌ها در برنامه‌ریزی، امکان آشنایی با مسئولیت‌ها و ارتقاء مهارت‌های عملکردی افراد را فراهم می‌کند.
مدیرعامل شرکت صنایع غذایی رضوی افزود: تعیین سیاست‌های عمومی درباره نحوه آمادگی جامعه و همچنین توسعه همکاری بین سازمان‌های دولتی و منابع بخش خصوصی، از دیگر مزیت‌های اجرای مانورهای مدیریت بحران است.
او درباره جزئیات این مانور خاطرنشان کرد: مانور ترکیبی امداد و نجات و اطفاء حریق براساس سناریوی مشخص و از پیش تعیین شده ساعت ۱۰ صبح آغاز شد و تا ساعت ۱۱ به طول انجامید.
هادیان ادامه داد: با اعلام حادثه آتش‌سوزی در بخش طراحی و ساخت کارخانه نان رضوی به واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت، سریعا با واحدهای امدادی داخلی و خارجی تماس گرفته شد و با پاسخ به موقع نیروهای آتش‌نشانی و امدادی داخل شرکت در کمتر از 3 دقیقه اولین ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد.
او افزود: در ادامه نیز نسبت به نجات مصدومان و اعزام آن‌ها به اورژانس و همچنین خنثی‌سازی عامل شیمیایی آزاد شده، اقدام شد. علاوه‌براین، مامورین فراجا برای بررسی موارد مرتبط در محل حضور بهم رسانیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *