جهت فروش مشهد با آقای ذبیحی به شماره تلفن همراه 09153008215تماس حاصل فرمایید

جهت فروش شهرستان و اخذ نمايندگي با واحد شهرستان به شماره تلفن 05131662000 تماس حاصل فرمایید.

در نان هاي حجيم و نيمه حجيم (نان جو، نان سبوس دار، نان كشمشي ، نان شيرمال ، و…)وگروه اشترودل (از جمله كراواسان ، تاپ اشترودل شكلاتي ، دانماركي گردويي و شيريني دانماركي نارگيلي )،استفاده از خمير مايه تازه  موجب ورآمدن و توسعه و گسترش خمیر شده و به محصول نهایی پخت، بافت و عطر و طعم بسیار مطلوب و دلپذیر مي دهد وهمچنين باعث مي شود  نان داراي ارزش غذايي بيشتري نسبت به ساير محصولات كه از بكينگ پودر در توليد آن استفاده مي شود را دارا باشد.

– مخمر، منبع غنی از ویتامین‌های گروه ب و برخی دیگر از ویتامین‌ها می‌باشد. مثل: بیوتین، کولین، اسید فولیک، اینوزیتول، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، پنتوتنیک اسید، پیریدوکسین و کوبالامین. این گروه از ویتامین‌ها می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید بوده و تجویز شود. مثل: دیابت، بیماران الکلی، افسردگی، ریزش مو، استرس و تصلب شرایین.

– مخمر منبع بسیاری از عناصر معدنی و غیر معدنی مورد نیاز بدن مثل: سدیم، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، آهن، روی، مس، کبالت، منگنز، گوگرد، فسفات، نیتروژن، ید و … می‌باشد.

در شركت نان قدس رضوي با توجه به هدف والاي مجموعه در راستاي تهيه و توزيع محصولات سالم  و با كيفيت، واحد كنترل كيفيت با دارا بودن پرسنل با تجربه كه همگي داراي تحصيلات دانشگاهي در شاخه صنايع غذايي هستند به طور مستقيم و اختصاصي بر روي هر يك از خطوط توليدي شركت نظارت داشته و كليه ويژگي هاي محصولات را از جمله كيفيت محصول بعد از پخت وضعيت ظاهري، بسته بندي و حتي كيفيت محصولات را در طول مدت ماندگاري اعلام شده محصول رصد مي كنند. علاوه بر اين كليه پارامترهاي آزمايشگاهي محصولات از جمله درصد رطوبت ، aw  ،درصد پروتئين، قند، چربي، اسيديته و پراكسيد، خاكستر و… در آزمايشگاه مجهز شركت كه آزمايشگاه همكار اداره استاندارد در زمينه فراورده هاي آردي مي باشد مورد ارزيابي و پايش قرار مي گيرد.

هرم غذایی نشان دهنده گروه های غذایی و موادی است که در هر گروه جای می گیرند راز قرار گرفتن موادغذایی در بالای هرم که کمترین حجم را در هرم اشغال می کند به این معنی است که افراد بزرگسال باید از این دسته از مواد غذایی کمترمصرف کنند (مانند قندها و چربی ها )

هر چه از بالای هرم به سمت پایین نزدیک می شویم حجمی که گروه های غذایی به خود اختصاص می دهند بیشتر می شود که به این معنی است که  مقدار مصرف روزانه این دسته از مواد غذایی باید بیشتر باشد 

       گروه نان و غلات    
      این گروه شامل انواع نان، برنج، ماکارونی، گندم و جو است
      مواد مغذی مهم: انرژی، بعضی از انواع ویتامین های گروه ب، آهن و مقداری پروتئین
      واحد اندازه گیری: هر واحد از این گروه برابر است با یک برش 300 گرمی از انواع نان (به اندازه یک کف دست از نان سنگک، بربری یا تافتون در مورد نان لواش چهار کف دست معادل 300 گرم است)، نصف لیوان ماکارونی یا برنج خام معادل یک لیوان از شکل پخته آن ها، نصف لیوان غلات خام معادل یک لیوان پخته غلات 
      مقدار مصرف: برای افراد بزرگسال سالم مصرف روزانه 11-6 واحد توصیه می شود. این گروه برای تامین انرژی، رشد و سلامت دستگاه عصبی لازم است             

استفاده از فرمولاسيون‌هاي قوي در تهيه محصولات مختلف در كنار تجربه و دانش فني پرسنل توليد و با بكارگيري تجهيزات و سيستم‌هاي اتوماسيون پيشرفته موجب توليد محصولاتي با كيفيت مي‌شوند كه نظارت واحد كنترل كيفيت بر تك تك مراحل توليد اين مهم را محقق مي‌سازد. ضمن اينكه شركت نان قدس رضوي با توجه به انتصاب به آستان مقدس امام هشتم (ع) انتفاع شخص در نظر نبوده و توليد محصول با كيفيت در اولويت اول شركت تعريف گرديده است.

در شركت نان قدس رضوي با اشراف براين موضوع كه استفاده از مواد اوليه سالم و مرغوب باعث توليد محصول با كيفيت شده و استفاده از هر ماده نامناسبي بر طول مدت ماندگاري و كيفيت خواركي آن تاثير دارد از برند هاي معتبر و صاحب نام در صنعت غذا استفاده مي شود .

از روغن مخصوص سرخ كردني جهت سرخ كردن دونات و پيراشكي، از چربي ويژه شيريني آردي در تهيه كيك هاي شكرين و كلوچه، از روغن مايع آفتابگردان در تهيه محصولات كيك و كلوچه، از مارگارين در تهيه نان هاي لايه اي از جمله اشترودل هاي شيرين استفاده مي شود.

محصولات اشترودل به دو دسته شيرين و غذايي تقسيم بندي مي شوند. اشترودل هاي شيرين شامل كراواسان (با فيلينگ هاي متنوع)، تاپ اشترودل (با فيلينگ هاي متنوع)، دانماركي گردويي، شيريني دانماركي نارگيلي و نان لايه اي شيرين بوده كه از 20 روز تا 3 ماه بهترين زمان مصرف آن تعيين شده است بهترين دماي نگهداري اين محصولات 20 تا 25 درجه مي باشد  .

اشترودل هاي غذايي شامل اشترودل جوجه كباب، اشترودل پيتزا، اشترودل گوشت و قارچ، اشترودل ويژه مدارس، اشترودل خوراك بندري، اشترودل كوكو سبزي، اشترودل سبزيجات، اشترودل ميرزا قاسمي و پيراشكي مي باشند. اين دسته از محصولات به صورت منجمد به بازارعرضه شده و تا 6 ماه قابل نگهداري در فريزر (در دماي منفي 18درجه سانتيگراد ) مي باشد. بهتر است پس از ديفراست (يخ زدايي) در همان روز مصرف شوند.

بهترين شرايط نگهداري محصولات كيك و كلوچه دماي محيط در حدود 25 درجه بوده كه باعث حفظ نرمي و بافت آن مي شود.

اشترودل هاي غذايي با توجه به محتويات آنها به عنوان وعده غذايي قابل استفاده بوده و ساير محصولات به عنوان ميان وعده استفاده مي شوند.

شرکت نان قدس رضوی به عنوان تنها تولید کننده اشترودل غذایی در کشور از سال 1384 محصولات متنوع اشترودل غذایی خود را در داخل و خارج از کشور عرضه می نماید. اشترودل یک محصول عملگر متشکل از خمیر 24 لایه ای است که توسط انواع مغذی های غذایی پر می شود. این محصول یک  میان وعده غذایی سالم است که بدلیل تکنولوژی خاص تولید توسط دستگاه های تمام اتومات و همچنین استفاده از مواد اولیه بسیار با کیفیت جزء سالم ترین و مرغوب ترین محصولات از این دست به شمار می رود. اشترودل به صورت کاملا آماده و پخته شده بوده و جهت مصرف صرفاً نیاز به گرم کردن دارد. یکی از نکات برجسته در این محصول که آن را از دیگر محصولات مشابه متمایز می نماید پخت آن توسط فر و عدم استفاده از روغن می باشد که یکی از دلایل اصلی اقبال این محصول بی همتا شده است. همچنين در توليد آن از هيچگونه افزودني استفاده نمي گردد. با توجه به زمان ماندگاری بالا و عدم استفاده از دست در کلیه مراحل تولید، مشتريان بسیاری در کشور راغب به استفاده از آن شده و عرضه آن به صورت روزانه در حال انجام می باشد.

      

رضوي، سوپركيك رضوي، كاپ كيك رضوي، قند عسل، بانز رضوي، بانژو، تاپ، كارن، نان رضوي، گل شكر، اشترودل رضوي، عصرانه رضوي، صبحانه رضوي، براني رضوي، شكرين، كوكينا رضوي، شيريني قائم مقامي رضوي، نان زائر رضوي، ناب رضوي، ممتاز رضوي، تاپ كيك رضوي، كوكي رضوي

درسال 1346 یک نانوایی در گوشه ای از  بیمارستان امام رضا (ع) مسئولیت تهیه نان برای پرسنل و بیماران بیمارستان را بر عهده داشت که به عنوان یک نان مرغوب در مشهد آن زمان زبانزد خاص و عام گردیده بود و در اکثر مواقع موجودی نان آن کفاف بیمارستان و خریداران را بصورت هم زمان نمی داد لذا این موضوع متولیان آستان قدس رضوی را مجاب نمود که تهیه و تولید این نان با کیفیت را توسعه دهند لذا در سال 1351 آن را با عنوان شرکت نان قدس رضوی ثبت نموده و آن را در خیابان رازی ، در مجاورت بیمارستان فعال نمودند و در همان زمان نیز تولیدات آن بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت .

    این مجموعه با کیفیت تا سال 1357 و انقلاب شکوهمند اسلامی  به تولید خود ادامه می داد که در این سالها با توجه به تغییرات پیش آمده در صنعت کشور، مدتی را با حداقل ظرفیت مشغول بکار بود هرچند در این مدت هم محصولات آن کماکان با کیفیت و باب طبع مصرف کنندگان بوده است .

   پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1361 تغییرات جدید در شرکت اتفاق افتاد و با حمایت تولیت وقت آستان قدس رضوی و همت مدیران و کارکنان آن  و مساعدت اولیای استان و با سرمایه گذاری های قابل توجه ، پروژه های متعددی اجرا شد و در ادامه  برای توسعه بیشتر این مجموعه، زمینی در ابتدای ورودی شهرمشهد را به این کار اختصاص دادند و از سال 1364 تجهیزات و ماشین آلات تولید نیز به این منطقه منتقل گردید و در ادامه از سال 1371 به بعد با طرحهای توسعه ای این شرکت به سرعت در بین شرکتهای تولیدی صنایع غذایی بنام گردید بنحوی که در میان حدود 1000 واحد تولیدی از این دست ، موقعیت و جایگاه مناسبی را برای خود به دست آورده است و در ادامه طرحهای توسعه ای خود خط نان لایه ای مغز دار (اشترودل) را در سال 1383 خريداري و در سال 1384 با هدف نوآوری در محصولات در سطح کشور راه اندازي نموده است اين خط كاملاً اتوماتیک بوده و از تكنولوژي روز دنيا برخوردار مي باشد بنحوی که اشترودل و کراواسان از محصولات بنام و با کیفیت این خطوط می باشند.

 در حال حاضر شركت نان قدس رضوي با ظرفيت اسمي ساليانه بيش از 44.100 تن محصولات متنوع و مرغوب (و بيش از يكصد و سی نوع محصول توليدي) جهت مصارف داخلي و صادرات، يكي از بزرگترين كارخانجات صنايع غذائي در زمینه «صنعت كيك، كلوچه و نان» در سطح كشور مي باشد که هم اکنون در ورودی جاده مشهد – قوچان نبش ميدان قائم، با بیش از 14 خط توليد در كارگاه هاي رضوي، دونات، اشترودل و نان مشغول فعالیت مي باشد كه این خطوط شامل خطوط اسفنجي، خطوط روغني، خط كلوچه، خط مارش مالو، خط بيسكوئيت مستقردر كارگاه رضوي، خط نان صنعتی و اشترودل مستقر در كارگاه اشترودل و دونات کاملا اتومات در کارگاه دونات و در نهايت خطوط نان، ويفر و قنادي نيز در كارگاه نان می باشند. 

         

جهت توليد محصولات اشترودل ابتدا مواد اوليه توزين شده و سپس در ميكسر مخلوط مي شوند. خمير آماده شده روي نوار قرار گرفته و يك لايه مارگارين به آن اضافه مي گردد پس از عبور از مراحل مختلف ورز داده و لمینه مي شود. مغزي تهيه شده نيز روي خمير قرار گرفته و پس از برش خوردن با توجه به وجود خمير مايه در آن گرمخانه گذاري مي شود و در نهايت در فر پخت مي شوند. اشترودل هاي غذايي با توجه به ماهيت آنها و جهت ماندگاري طولاني تر پس از پخت منجمد شده و به بازار عرضه مي گردد. اين محصولات بايستي در روز مصرف از فريز خارج شده و پس از ديفراست (یخ زدایی ) در ماكروفر گرم  و مصرف شود. 

شركت نان قدس رضوي تنها شركتي است كه توليد كننده دونات به صورت تمام اتومات بوده و علاوه بر مواد اوليه مرغوب براي تهيه خمير، از روغن مخصوص سرخ كردني مناسب و بهترين برندهاي موجود استفاده مي نمايد.

آرد مورد استفاده از بهترين نوع آرد بوده و به جهت اطمينان از كيفيت مورد نظر گندم خريداري و تحت نظارت واحد كنترل كيفيت اين شركت تبديل به خمیر شده و مورد استفاده قرار مي گيرد.

روغن موجود در سرخ كن ها مرتبا از نظر فاكتورهاي آزمايشگاهي مورد نظر مورد آزمون قرار گرفته و در بازه هاي زماني معين مخزن روغن تخليه شده و با روغن جديد پر مي شود.

مصرف كنندگان بايستي هوشمند بوده و نسبت به اطلاعات ارائه شده روي ليبل محصولات حساسيت به خرج دهند .مهمترين اطلاعاتي كه بايستي روي ليبل محصولات درج شود به شرح زير است.

تاريخ توليد و انقضاء

دارابودن پروانه بهداشتي ساخت

دارا بودن پروانه استاندارد

تركيبات محصول و جدول ارزش تغذيه اي (چراغ راهنما)

كيفيت ظاهري محصول

 برند محصول

جهت فروش مشهد با آقای ذبیحی به شماره تلفن همراه 09153008215تماس حاصل فرمایید

جهت فروش شهرستان و اخذ نمايندگي با واحد شهرستان به شماره تلفن 05131662000 تماس حاصل فرمایید.

در نان هاي حجيم و نيمه حجيم (نان جو، نان سبوس دار، نان كشمشي ، نان شيرمال ، و…)وگروه اشترودل (از جمله كراواسان ، تاپ اشترودل شكلاتي ، دانماركي گردويي و شيريني دانماركي نارگيلي )،استفاده از خمير مايه تازه  موجب ورآمدن و توسعه و گسترش خمیر شده و به محصول نهایی پخت، بافت و عطر و طعم بسیار مطلوب و دلپذیر مي دهد وهمچنين باعث مي شود  نان داراي ارزش غذايي بيشتري نسبت به ساير محصولات كه از بكينگ پودر در توليد آن استفاده مي شود را دارا باشد.

– مخمر، منبع غنی از ویتامین‌های گروه ب و برخی دیگر از ویتامین‌ها می‌باشد. مثل: بیوتین، کولین، اسید فولیک، اینوزیتول، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، پنتوتنیک اسید، پیریدوکسین و کوبالامین. این گروه از ویتامین‌ها می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید بوده و تجویز شود. مثل: دیابت، بیماران الکلی، افسردگی، ریزش مو، استرس و تصلب شرایین.

– مخمر منبع بسیاری از عناصر معدنی و غیر معدنی مورد نیاز بدن مثل: سدیم، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، آهن، روی، مس، کبالت، منگنز، گوگرد، فسفات، نیتروژن، ید و … می‌باشد.

در شركت نان قدس رضوي با توجه به هدف والاي مجموعه در راستاي تهيه و توزيع محصولات سالم  و با كيفيت، واحد كنترل كيفيت با دارا بودن پرسنل با تجربه كه همگي داراي تحصيلات دانشگاهي در شاخه صنايع غذايي هستند به طور مستقيم و اختصاصي بر روي هر يك از خطوط توليدي شركت نظارت داشته و كليه ويژگي هاي محصولات را از جمله كيفيت محصول بعد از پخت وضعيت ظاهري، بسته بندي و حتي كيفيت محصولات را در طول مدت ماندگاري اعلام شده محصول رصد مي كنند. علاوه بر اين كليه پارامترهاي آزمايشگاهي محصولات از جمله درصد رطوبت ، aw  ،درصد پروتئين، قند، چربي، اسيديته و پراكسيد، خاكستر و… در آزمايشگاه مجهز شركت كه آزمايشگاه همكار اداره استاندارد در زمينه فراورده هاي آردي مي باشد مورد ارزيابي و پايش قرار مي گيرد.

هرم غذایی نشان دهنده گروه های غذایی و موادی است که در هر گروه جای می گیرند راز قرار گرفتن موادغذایی در بالای هرم که کمترین حجم را در هرم اشغال می کند به این معنی است که افراد بزرگسال باید از این دسته از مواد غذایی کمترمصرف کنند (مانند قندها و چربی ها )

هر چه از بالای هرم به سمت پایین نزدیک می شویم حجمی که گروه های غذایی به خود اختصاص می دهند بیشتر می شود که به این معنی است که  مقدار مصرف روزانه این دسته از مواد غذایی باید بیشتر باشد 

       گروه نان و غلات    
      این گروه شامل انواع نان، برنج، ماکارونی، گندم و جو است
      مواد مغذی مهم: انرژی، بعضی از انواع ویتامین های گروه ب، آهن و مقداری پروتئین
      واحد اندازه گیری: هر واحد از این گروه برابر است با یک برش 300 گرمی از انواع نان (به اندازه یک کف دست از نان سنگک، بربری یا تافتون در مورد نان لواش چهار کف دست معادل 300 گرم است)، نصف لیوان ماکارونی یا برنج خام معادل یک لیوان از شکل پخته آن ها، نصف لیوان غلات خام معادل یک لیوان پخته غلات 
      مقدار مصرف: برای افراد بزرگسال سالم مصرف روزانه 11-6 واحد توصیه می شود. این گروه برای تامین انرژی، رشد و سلامت دستگاه عصبی لازم است             

استفاده از فرمولاسيون‌هاي قوي در تهيه محصولات مختلف در كنار تجربه و دانش فني پرسنل توليد و با بكارگيري تجهيزات و سيستم‌هاي اتوماسيون پيشرفته موجب توليد محصولاتي با كيفيت مي‌شوند كه نظارت واحد كنترل كيفيت بر تك تك مراحل توليد اين مهم را محقق مي‌سازد. ضمن اينكه شركت نان قدس رضوي با توجه به انتصاب به آستان مقدس امام هشتم (ع) انتفاع شخص در نظر نبوده و توليد محصول با كيفيت در اولويت اول شركت تعريف گرديده است.

در شركت نان قدس رضوي با اشراف براين موضوع كه استفاده از مواد اوليه سالم و مرغوب باعث توليد محصول با كيفيت شده و استفاده از هر ماده نامناسبي بر طول مدت ماندگاري و كيفيت خواركي آن تاثير دارد از برند هاي معتبر و صاحب نام در صنعت غذا استفاده مي شود .

از روغن مخصوص سرخ كردني جهت سرخ كردن دونات و پيراشكي، از چربي ويژه شيريني آردي در تهيه كيك هاي شكرين و كلوچه، از روغن مايع آفتابگردان در تهيه محصولات كيك و كلوچه، از مارگارين در تهيه نان هاي لايه اي از جمله اشترودل هاي شيرين استفاده مي شود.

محصولات اشترودل به دو دسته شيرين و غذايي تقسيم بندي مي شوند. اشترودل هاي شيرين شامل كراواسان (با فيلينگ هاي متنوع)، تاپ اشترودل (با فيلينگ هاي متنوع)، دانماركي گردويي، شيريني دانماركي نارگيلي و نان لايه اي شيرين بوده كه از 20 روز تا 3 ماه بهترين زمان مصرف آن تعيين شده است بهترين دماي نگهداري اين محصولات 20 تا 25 درجه مي باشد  .

اشترودل هاي غذايي شامل اشترودل جوجه كباب، اشترودل پيتزا، اشترودل گوشت و قارچ، اشترودل ويژه مدارس، اشترودل خوراك بندري، اشترودل كوكو سبزي، اشترودل سبزيجات، اشترودل ميرزا قاسمي و پيراشكي مي باشند. اين دسته از محصولات به صورت منجمد به بازارعرضه شده و تا 6 ماه قابل نگهداري در فريزر (در دماي منفي 18درجه سانتيگراد ) مي باشد. بهتر است پس از ديفراست (يخ زدايي) در همان روز مصرف شوند.

بهترين شرايط نگهداري محصولات كيك و كلوچه دماي محيط در حدود 25 درجه بوده كه باعث حفظ نرمي و بافت آن مي شود.

اشترودل هاي غذايي با توجه به محتويات آنها به عنوان وعده غذايي قابل استفاده بوده و ساير محصولات به عنوان ميان وعده استفاده مي شوند.

شرکت نان قدس رضوی به عنوان تنها تولید کننده اشترودل غذایی در کشور از سال 1384 محصولات متنوع اشترودل غذایی خود را در داخل و خارج از کشور عرضه می نماید. اشترودل یک محصول عملگر متشکل از خمیر 24 لایه ای است که توسط انواع مغذی های غذایی پر می شود. این محصول یک  میان وعده غذایی سالم است که بدلیل تکنولوژی خاص تولید توسط دستگاه های تمام اتومات و همچنین استفاده از مواد اولیه بسیار با کیفیت جزء سالم ترین و مرغوب ترین محصولات از این دست به شمار می رود. اشترودل به صورت کاملا آماده و پخته شده بوده و جهت مصرف صرفاً نیاز به گرم کردن دارد. یکی از نکات برجسته در این محصول که آن را از دیگر محصولات مشابه متمایز می نماید پخت آن توسط فر و عدم استفاده از روغن می باشد که یکی از دلایل اصلی اقبال این محصول بی همتا شده است. همچنين در توليد آن از هيچگونه افزودني استفاده نمي گردد. با توجه به زمان ماندگاری بالا و عدم استفاده از دست در کلیه مراحل تولید، مشتريان بسیاری در کشور راغب به استفاده از آن شده و عرضه آن به صورت روزانه در حال انجام می باشد.

      

رضوي، سوپركيك رضوي، كاپ كيك رضوي، قند عسل، بانز رضوي، بانژو، تاپ، كارن، نان رضوي، گل شكر، اشترودل رضوي، عصرانه رضوي، صبحانه رضوي، براني رضوي، شكرين، كوكينا رضوي، شيريني قائم مقامي رضوي، نان زائر رضوي، ناب رضوي، ممتاز رضوي، تاپ كيك رضوي، كوكي رضوي

درسال 1346 یک نانوایی در گوشه ای از  بیمارستان امام رضا (ع) مسئولیت تهیه نان برای پرسنل و بیماران بیمارستان را بر عهده داشت که به عنوان یک نان مرغوب در مشهد آن زمان زبانزد خاص و عام گردیده بود و در اکثر مواقع موجودی نان آن کفاف بیمارستان و خریداران را بصورت هم زمان نمی داد لذا این موضوع متولیان آستان قدس رضوی را مجاب نمود که تهیه و تولید این نان با کیفیت را توسعه دهند لذا در سال 1351 آن را با عنوان شرکت نان قدس رضوی ثبت نموده و آن را در خیابان رازی ، در مجاورت بیمارستان فعال نمودند و در همان زمان نیز تولیدات آن بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت .

    این مجموعه با کیفیت تا سال 1357 و انقلاب شکوهمند اسلامی  به تولید خود ادامه می داد که در این سالها با توجه به تغییرات پیش آمده در صنعت کشور، مدتی را با حداقل ظرفیت مشغول بکار بود هرچند در این مدت هم محصولات آن کماکان با کیفیت و باب طبع مصرف کنندگان بوده است .

   پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1361 تغییرات جدید در شرکت اتفاق افتاد و با حمایت تولیت وقت آستان قدس رضوی و همت مدیران و کارکنان آن  و مساعدت اولیای استان و با سرمایه گذاری های قابل توجه ، پروژه های متعددی اجرا شد و در ادامه  برای توسعه بیشتر این مجموعه، زمینی در ابتدای ورودی شهرمشهد را به این کار اختصاص دادند و از سال 1364 تجهیزات و ماشین آلات تولید نیز به این منطقه منتقل گردید و در ادامه از سال 1371 به بعد با طرحهای توسعه ای این شرکت به سرعت در بین شرکتهای تولیدی صنایع غذایی بنام گردید بنحوی که در میان حدود 1000 واحد تولیدی از این دست ، موقعیت و جایگاه مناسبی را برای خود به دست آورده است و در ادامه طرحهای توسعه ای خود خط نان لایه ای مغز دار (اشترودل) را در سال 1383 خريداري و در سال 1384 با هدف نوآوری در محصولات در سطح کشور راه اندازي نموده است اين خط كاملاً اتوماتیک بوده و از تكنولوژي روز دنيا برخوردار مي باشد بنحوی که اشترودل و کراواسان از محصولات بنام و با کیفیت این خطوط می باشند.

 در حال حاضر شركت نان قدس رضوي با ظرفيت اسمي ساليانه بيش از 44.100 تن محصولات متنوع و مرغوب (و بيش از يكصد و سی نوع محصول توليدي) جهت مصارف داخلي و صادرات، يكي از بزرگترين كارخانجات صنايع غذائي در زمینه «صنعت كيك، كلوچه و نان» در سطح كشور مي باشد که هم اکنون در ورودی جاده مشهد – قوچان نبش ميدان قائم، با بیش از 14 خط توليد در كارگاه هاي رضوي، دونات، اشترودل و نان مشغول فعالیت مي باشد كه این خطوط شامل خطوط اسفنجي، خطوط روغني، خط كلوچه، خط مارش مالو، خط بيسكوئيت مستقردر كارگاه رضوي، خط نان صنعتی و اشترودل مستقر در كارگاه اشترودل و دونات کاملا اتومات در کارگاه دونات و در نهايت خطوط نان، ويفر و قنادي نيز در كارگاه نان می باشند. 

         

جهت توليد محصولات اشترودل ابتدا مواد اوليه توزين شده و سپس در ميكسر مخلوط مي شوند. خمير آماده شده روي نوار قرار گرفته و يك لايه مارگارين به آن اضافه مي گردد پس از عبور از مراحل مختلف ورز داده و لمینه مي شود. مغزي تهيه شده نيز روي خمير قرار گرفته و پس از برش خوردن با توجه به وجود خمير مايه در آن گرمخانه گذاري مي شود و در نهايت در فر پخت مي شوند. اشترودل هاي غذايي با توجه به ماهيت آنها و جهت ماندگاري طولاني تر پس از پخت منجمد شده و به بازار عرضه مي گردد. اين محصولات بايستي در روز مصرف از فريز خارج شده و پس از ديفراست (یخ زدایی ) در ماكروفر گرم  و مصرف شود. 

شركت نان قدس رضوي تنها شركتي است كه توليد كننده دونات به صورت تمام اتومات بوده و علاوه بر مواد اوليه مرغوب براي تهيه خمير، از روغن مخصوص سرخ كردني مناسب و بهترين برندهاي موجود استفاده مي نمايد.

آرد مورد استفاده از بهترين نوع آرد بوده و به جهت اطمينان از كيفيت مورد نظر گندم خريداري و تحت نظارت واحد كنترل كيفيت اين شركت تبديل به خمیر شده و مورد استفاده قرار مي گيرد.

روغن موجود در سرخ كن ها مرتبا از نظر فاكتورهاي آزمايشگاهي مورد نظر مورد آزمون قرار گرفته و در بازه هاي زماني معين مخزن روغن تخليه شده و با روغن جديد پر مي شود.

مصرف كنندگان بايستي هوشمند بوده و نسبت به اطلاعات ارائه شده روي ليبل محصولات حساسيت به خرج دهند .مهمترين اطلاعاتي كه بايستي روي ليبل محصولات درج شود به شرح زير است.

تاريخ توليد و انقضاء

دارابودن پروانه بهداشتي ساخت

دارا بودن پروانه استاندارد

تركيبات محصول و جدول ارزش تغذيه اي (چراغ راهنما)

كيفيت ظاهري محصول

 برند محصول

جهت فروش مشهد با آقای ذبیحی به شماره تلفن همراه 09153008215تماس حاصل فرمایید

جهت فروش شهرستان و اخذ نمايندگي با واحد شهرستان به شماره تلفن 05131662000 تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با واحد فروش استرودل با شمار05136654002 تماس حاصل فرمایید.

در نان هاي حجيم و نيمه حجيم (نان جو، نان سبوس دار، نان كشمشي ، نان شيرمال ، و…)وگروه اشترودل (از جمله كراواسان ، تاپ اشترودل شكلاتي ، دانماركي گردويي و شيريني دانماركي نارگيلي )،استفاده از خمير مايه تازه  موجب ورآمدن و توسعه و گسترش خمیر شده و به محصول نهایی پخت، بافت و عطر و طعم بسیار مطلوب و دلپذیر مي دهد وهمچنين باعث مي شود  نان داراي ارزش غذايي بيشتري نسبت به ساير محصولات كه از بكينگ پودر در توليد آن استفاده مي شود را دارا باشد.

– مخمر، منبع غنی از ویتامین‌های گروه ب و برخی دیگر از ویتامین‌ها می‌باشد. مثل: بیوتین، کولین، اسید فولیک، اینوزیتول، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، پنتوتنیک اسید، پیریدوکسین و کوبالامین. این گروه از ویتامین‌ها می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید بوده و تجویز شود. مثل: دیابت، بیماران الکلی، افسردگی، ریزش مو، استرس و تصلب شرایین.

– مخمر منبع بسیاری از عناصر معدنی و غیر معدنی مورد نیاز بدن مثل: سدیم، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، آهن، روی، مس، کبالت، منگنز، گوگرد، فسفات، نیتروژن، ید و … می‌باشد.

در شركت نان قدس رضوي با توجه به هدف والاي مجموعه در راستاي تهيه و توزيع محصولات سالم  و با كيفيت، واحد كنترل كيفيت با دارا بودن پرسنل با تجربه كه همگي داراي تحصيلات دانشگاهي در شاخه صنايع غذايي هستند به طور مستقيم و اختصاصي بر روي هر يك از خطوط توليدي شركت نظارت داشته و كليه ويژگي هاي محصولات را از جمله كيفيت محصول بعد از پخت وضعيت ظاهري، بسته بندي و حتي كيفيت محصولات را در طول مدت ماندگاري اعلام شده محصول رصد مي كنند. علاوه بر اين كليه پارامترهاي آزمايشگاهي محصولات از جمله درصد رطوبت ، aw  ،درصد پروتئين، قند، چربي، اسيديته و پراكسيد، خاكستر و… در آزمايشگاه مجهز شركت كه آزمايشگاه همكار اداره استاندارد در زمينه فراورده هاي آردي مي باشد مورد ارزيابي و پايش قرار مي گيرد.

هرم غذایی نشان دهنده گروه های غذایی و موادی است که در هر گروه جای می گیرند راز قرار گرفتن موادغذایی در بالای هرم که کمترین حجم را در هرم اشغال می کند به این معنی است که افراد بزرگسال باید از این دسته از مواد غذایی کمترمصرف کنند (مانند قندها و چربی ها )

هر چه از بالای هرم به سمت پایین نزدیک می شویم حجمی که گروه های غذایی به خود اختصاص می دهند بیشتر می شود که به این معنی است که  مقدار مصرف روزانه این دسته از مواد غذایی باید بیشتر باشد 

       گروه نان و غلات    
      این گروه شامل انواع نان، برنج، ماکارونی، گندم و جو است
      مواد مغذی مهم: انرژی، بعضی از انواع ویتامین های گروه ب، آهن و مقداری پروتئین
      واحد اندازه گیری: هر واحد از این گروه برابر است با یک برش 300 گرمی از انواع نان (به اندازه یک کف دست از نان سنگک، بربری یا تافتون در مورد نان لواش چهار کف دست معادل 300 گرم است)، نصف لیوان ماکارونی یا برنج خام معادل یک لیوان از شکل پخته آن ها، نصف لیوان غلات خام معادل یک لیوان پخته غلات 
      مقدار مصرف: برای افراد بزرگسال سالم مصرف روزانه 11-6 واحد توصیه می شود. این گروه برای تامین انرژی، رشد و سلامت دستگاه عصبی لازم است             

استفاده از فرمولاسيون‌هاي قوي در تهيه محصولات مختلف در كنار تجربه و دانش فني پرسنل توليد و با بكارگيري تجهيزات و سيستم‌هاي اتوماسيون پيشرفته موجب توليد محصولاتي با كيفيت مي‌شوند كه نظارت واحد كنترل كيفيت بر تك تك مراحل توليد اين مهم را محقق مي‌سازد. ضمن اينكه شركت نان قدس رضوي با توجه به انتصاب به آستان مقدس امام هشتم (ع) انتفاع شخص در نظر نبوده و توليد محصول با كيفيت در اولويت اول شركت تعريف گرديده است.

در شركت نان قدس رضوي با اشراف براين موضوع كه استفاده از مواد اوليه سالم و مرغوب باعث توليد محصول با كيفيت شده و استفاده از هر ماده نامناسبي بر طول مدت ماندگاري و كيفيت خواركي آن تاثير دارد از برند هاي معتبر و صاحب نام در صنعت غذا استفاده مي شود .

از روغن مخصوص سرخ كردني جهت سرخ كردن دونات و پيراشكي، از چربي ويژه شيريني آردي در تهيه كيك هاي شكرين و كلوچه، از روغن مايع آفتابگردان در تهيه محصولات كيك و كلوچه، از مارگارين در تهيه نان هاي لايه اي از جمله اشترودل هاي شيرين استفاده مي شود.

محصولات اشترودل به دو دسته شيرين و غذايي تقسيم بندي مي شوند. اشترودل هاي شيرين شامل كراواسان (با فيلينگ هاي متنوع)، تاپ اشترودل (با فيلينگ هاي متنوع)، دانماركي گردويي، شيريني دانماركي نارگيلي و نان لايه اي شيرين بوده كه از 20 روز تا 3 ماه بهترين زمان مصرف آن تعيين شده است بهترين دماي نگهداري اين محصولات 20 تا 25 درجه مي باشد  .

اشترودل هاي غذايي شامل اشترودل جوجه كباب، اشترودل پيتزا، اشترودل گوشت و قارچ، اشترودل ويژه مدارس، اشترودل خوراك بندري، اشترودل كوكو سبزي، اشترودل سبزيجات، اشترودل ميرزا قاسمي و پيراشكي مي باشند. اين دسته از محصولات به صورت منجمد به بازارعرضه شده و تا 6 ماه قابل نگهداري در فريزر (در دماي منفي 18درجه سانتيگراد ) مي باشد. بهتر است پس از ديفراست (يخ زدايي) در همان روز مصرف شوند.

بهترين شرايط نگهداري محصولات كيك و كلوچه دماي محيط در حدود 25 درجه بوده كه باعث حفظ نرمي و بافت آن مي شود.

اشترودل هاي غذايي با توجه به محتويات آنها به عنوان وعده غذايي قابل استفاده بوده و ساير محصولات به عنوان ميان وعده استفاده مي شوند.

شرکت نان قدس رضوی به عنوان تنها تولید کننده اشترودل غذایی در کشور از سال 1384 محصولات متنوع اشترودل غذایی خود را در داخل و خارج از کشور عرضه می نماید. اشترودل یک محصول عملگر متشکل از خمیر 24 لایه ای است که توسط انواع مغذی های غذایی پر می شود. این محصول یک  میان وعده غذایی سالم است که بدلیل تکنولوژی خاص تولید توسط دستگاه های تمام اتومات و همچنین استفاده از مواد اولیه بسیار با کیفیت جزء سالم ترین و مرغوب ترین محصولات از این دست به شمار می رود. اشترودل به صورت کاملا آماده و پخته شده بوده و جهت مصرف صرفاً نیاز به گرم کردن دارد. یکی از نکات برجسته در این محصول که آن را از دیگر محصولات مشابه متمایز می نماید پخت آن توسط فر و عدم استفاده از روغن می باشد که یکی از دلایل اصلی اقبال این محصول بی همتا شده است. همچنين در توليد آن از هيچگونه افزودني استفاده نمي گردد. با توجه به زمان ماندگاری بالا و عدم استفاده از دست در کلیه مراحل تولید، مشتريان بسیاری در کشور راغب به استفاده از آن شده و عرضه آن به صورت روزانه در حال انجام می باشد.

      

رضوي، سوپركيك رضوي، كاپ كيك رضوي، قند عسل، بانز رضوي، بانژو، تاپ، كارن، نان رضوي، گل شكر، اشترودل رضوي، عصرانه رضوي، صبحانه رضوي، براني رضوي، شكرين، كوكينا رضوي، شيريني قائم مقامي رضوي، نان زائر رضوي، ناب رضوي، ممتاز رضوي، تاپ كيك رضوي، كوكي رضوي

درسال 1346 یک نانوایی در گوشه ای از  بیمارستان امام رضا (ع) مسئولیت تهیه نان برای پرسنل و بیماران بیمارستان را بر عهده داشت که به عنوان یک نان مرغوب در مشهد آن زمان زبانزد خاص و عام گردیده بود و در اکثر مواقع موجودی نان آن کفاف بیمارستان و خریداران را بصورت هم زمان نمی داد لذا این موضوع متولیان آستان قدس رضوی را مجاب نمود که تهیه و تولید این نان با کیفیت را توسعه دهند لذا در سال 1351 آن را با عنوان شرکت نان قدس رضوی ثبت نموده و آن را در خیابان رازی ، در مجاورت بیمارستان فعال نمودند و در همان زمان نیز تولیدات آن بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت .

    این مجموعه با کیفیت تا سال 1357 و انقلاب شکوهمند اسلامی  به تولید خود ادامه می داد که در این سالها با توجه به تغییرات پیش آمده در صنعت کشور، مدتی را با حداقل ظرفیت مشغول بکار بود هرچند در این مدت هم محصولات آن کماکان با کیفیت و باب طبع مصرف کنندگان بوده است .

   پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1361 تغییرات جدید در شرکت اتفاق افتاد و با حمایت تولیت وقت آستان قدس رضوی و همت مدیران و کارکنان آن  و مساعدت اولیای استان و با سرمایه گذاری های قابل توجه ، پروژه های متعددی اجرا شد و در ادامه  برای توسعه بیشتر این مجموعه، زمینی در ابتدای ورودی شهرمشهد را به این کار اختصاص دادند و از سال 1364 تجهیزات و ماشین آلات تولید نیز به این منطقه منتقل گردید و در ادامه از سال 1371 به بعد با طرحهای توسعه ای این شرکت به سرعت در بین شرکتهای تولیدی صنایع غذایی بنام گردید بنحوی که در میان حدود 1000 واحد تولیدی از این دست ، موقعیت و جایگاه مناسبی را برای خود به دست آورده است و در ادامه طرحهای توسعه ای خود خط نان لایه ای مغز دار (اشترودل) را در سال 1383 خريداري و در سال 1384 با هدف نوآوری در محصولات در سطح کشور راه اندازي نموده است اين خط كاملاً اتوماتیک بوده و از تكنولوژي روز دنيا برخوردار مي باشد بنحوی که اشترودل و کراواسان از محصولات بنام و با کیفیت این خطوط می باشند.

 در حال حاضر شركت نان قدس رضوي با ظرفيت اسمي ساليانه بيش از 44.100 تن محصولات متنوع و مرغوب (و بيش از يكصد و سی نوع محصول توليدي) جهت مصارف داخلي و صادرات، يكي از بزرگترين كارخانجات صنايع غذائي در زمینه «صنعت كيك، كلوچه و نان» در سطح كشور مي باشد که هم اکنون در ورودی جاده مشهد – قوچان نبش ميدان قائم، با بیش از 14 خط توليد در كارگاه هاي رضوي، دونات، اشترودل و نان مشغول فعالیت مي باشد كه این خطوط شامل خطوط اسفنجي، خطوط روغني، خط كلوچه، خط مارش مالو، خط بيسكوئيت مستقردر كارگاه رضوي، خط نان صنعتی و اشترودل مستقر در كارگاه اشترودل و دونات کاملا اتومات در کارگاه دونات و در نهايت خطوط نان، ويفر و قنادي نيز در كارگاه نان می باشند. 

         

جهت توليد محصولات اشترودل ابتدا مواد اوليه توزين شده و سپس در ميكسر مخلوط مي شوند. خمير آماده شده روي نوار قرار گرفته و يك لايه مارگارين به آن اضافه مي گردد پس از عبور از مراحل مختلف ورز داده و لمینه مي شود. مغزي تهيه شده نيز روي خمير قرار گرفته و پس از برش خوردن با توجه به وجود خمير مايه در آن گرمخانه گذاري مي شود و در نهايت در فر پخت مي شوند. اشترودل هاي غذايي با توجه به ماهيت آنها و جهت ماندگاري طولاني تر پس از پخت منجمد شده و به بازار عرضه مي گردد. اين محصولات بايستي در روز مصرف از فريز خارج شده و پس از ديفراست (یخ زدایی ) در ماكروفر گرم  و مصرف شود. 

شركت نان قدس رضوي تنها شركتي است كه توليد كننده دونات به صورت تمام اتومات بوده و علاوه بر مواد اوليه مرغوب براي تهيه خمير، از روغن مخصوص سرخ كردني مناسب و بهترين برندهاي موجود استفاده مي نمايد.

آرد مورد استفاده از بهترين نوع آرد بوده و به جهت اطمينان از كيفيت مورد نظر گندم خريداري و تحت نظارت واحد كنترل كيفيت اين شركت تبديل به خمیر شده و مورد استفاده قرار مي گيرد.

روغن موجود در سرخ كن ها مرتبا از نظر فاكتورهاي آزمايشگاهي مورد نظر مورد آزمون قرار گرفته و در بازه هاي زماني معين مخزن روغن تخليه شده و با روغن جديد پر مي شود.

مصرف كنندگان بايستي هوشمند بوده و نسبت به اطلاعات ارائه شده روي ليبل محصولات حساسيت به خرج دهند .مهمترين اطلاعاتي كه بايستي روي ليبل محصولات درج شود به شرح زير است.

تاريخ توليد و انقضاء

دارابودن پروانه بهداشتي ساخت

دارا بودن پروانه استاندارد

تركيبات محصول و جدول ارزش تغذيه اي (چراغ راهنما)

كيفيت ظاهري محصول

 برند محصول