کنترل کیفیت

واحد كنترل كيفيت
شركت نان قدس رضوي به عنوان يكي از بزرگترين توليدكنندگان انواع فرآورده‌هاي آردي در كشور مي‌باشد كه به ياري خداوند متعال ، عنايات حضرت ثامن‌الحج (ع)، تلاش مديران و پرسنل مجرب و متعهد و حمايت مشتريان ارزشمند خود توانسته است سهم بسياري از بازار مصرف در سراسر كشور را به خود اختصاص دهد. فعاليت در چنين سطحي مستلزم وجود سيستمي با نظارت دقيق بر مراحل انجام كار بوده كه يكي از مهمترين اركان آن سيستم كنترل كيفيت شناور در تمامي سطوح مجموعه از تأمين مواد اوليه با كيفيت تا تضمين كيفيت محصول در سبد كالاي مصرف كنندگان مي باشد.
در اين راستا واحد كنترل كيفيت شركت نان قدس رضوي با اعتقاد و التزام به توليد محصولات متنوع با كيفيت و با در اختيار داشتن خطوط توليد مجهز و پرسنل مجرب و كارآزموده، وظيفة نظارت بر كيفيت در مقاطع مختلف شامل مواد اولية ورودي، حين فرآيند توليد، محصولات، بسته بندي، انبار محصول و بارگيري را داراست به گونه‌اي كه هر يك از پرسنل با توجه به شرح وظايف خود كار كنترل را به بهترين نحو ممكن انجام مي‌دهد تا محصولي با كيفيت به دست مصرف كننده برسد.
اولين شرط براي دستيابي به محصولي با كيفيت استفاده از مواد اوليه با كيفيت است كه در اين راستا نظارت مستقيم اين واحد با همكاري آزمايشگاه‌هاي شيمي و ميكروبي بر روي مواد اوليه ورودي موجب شده است تا مواد اوليه با بالاترين كيفيت و از تأمين‌كنندگان معتبر دريافت شوند.
استفاده از فرمولاسيون‌هاي قوي در تهيه محصولات مختلف در كنار تجربه و دانش فني پرسنل توليد و با بكارگيري تجهيزات و سيستم‌هاي اتوماسيون پيشرفته موجب توليد محصولاتي با كيفيت مي‌شوند كه نظارت واحد كنترل كيفيت بر تك تك مراحل توليد اين مهم را محقق مي‌سازد.
بسته بندي هر محصول محافظي است براي آن در طول مدت زمان ماندگاري كه علاوه بر حفظ تازگي محصول و جلوگيري از ورود آلودگي به آن، حاوي اطلاعات مهم در رابطه با نوع، تركيبات، تاريخ توليد و انقضاء و ... مي‌باشد كه رديابي محصول را در سطح عرضه ممكن مي‌سازند. واحد كنترل كيفيت بر مراحل طراحي و بسته بندي سلوفان نظارت داشته و سالم بودن آن به صورت مكرر توسط پرسنل مجرب كنترل كيفيت مورد بررسي قرار مي‌گيرد. 
پس از ورود محصولات بسته بندي شده به انبار محصول نيز واحد كنترل كيفيت وظيفه نظارت بر انبارش و خروج محصولات براي بارگيري را بر اساس قانون « اول ورود – اول خروج» FIFO عهده دار است و مشخصات محصول جهت بارگيري به هر يك از نقاط كشور ثبت مي‌گردد تا در صورت لزوم امكان رديابي آن ممكن باشد.
با توجه به استقرار سيستم‌هاي مديريتي ايزو 9001:2008 ، 22000:2005 و HACCP در شركت نان قدس رضوي و خط مشي كيفيتي تعيين شده، كنترل فرآيندهاي فوق به آساني صورت پذيرفته و سبب هدايت كل مجموعه به سمت توليد و فروش موفق گرديده است.

تصاویر مرتبط